Mjau!

Novosti

Novosti iz Krojačeve škole i sveta eLearninga

Uživajte u stručnim tekstovima, intervjuima, vestima iz sveta online učenja, L&D događajima.
Krojačeva škola
Studija slučaja: Primena Design Thinking metodologije u kompaniji A1

Studija slučaja: Primena Design Thinking metodologije u kompaniji A1

22. septembar 2023.

U saradnji kompanije A1, DesignThinkers akademije i Krojačeve škole, realizovan je online kurs "Design Thinking" koji, pored temeljnog prikazivanja značaja korišćenja ove metodologije, prikazuje i primer dobre prakse u njenoj primeni.

Autor kursa je Ana Jeličić iz DesignThinkers Academy Adriatic, a u nastavku teksta možete saznati na koji način je kompanija A1 primenila Design Thinking metodologiju i kakva su iskustva sa snimanja kursa.

 

Zbog čega ste odlučili da menjate proces regrutacije i selekcije?

A1: Kada smo se odlučili da želimo da isprobamo DT metodologiju u HR-a, sigurno je bilo mnogo procesa u kojima bi nam ova metodologija bila od pomoći. Ipak nam je bilo najlogičnije da gledajući životni ciklus zaposlenog u jednoj kompaniji, krenemo od prvog u nizu procesa u kom se i formira odnos između potencijalnih novozaposlenih i kompanije, a to je baš proces selekcije i regrutacije...

Na koji način ste formirali timove za projekat?

A1: Kao što Design Thinking i propagira, da bismo imali uspešne Design Thinking projekte, potrebni su nam šarenoliki timovi. Imali smo otvoren poziv za sve zaposlene u A1 i odabrali tim 9 Design Thinking entuzijasta spremih da uče, istražuju, greše, budu kreativni i na kraju donesu novi vrednost kompaniji...

Koja faza u sprovođenju procesa DT vam je bila najizazovnija?

A1: Verujem da bi se i ostatak tima koji je učestvovao u projektu složio, da je to faza empatije, odnosno cela faza istraživanja. Tu su uvek veliki izazovi u smislu kvalitetnog istraživanja potreba, izdvajanja ključnih uvida i jasnog i preciznog definisanja problema kojim ćemo se baviti u narednim fazama, uz obuzdavanje potrebe da dok još nismo u potpunosti završili istraživanje dajemo predloge rešenja... 

Do kojih saznanja o kandidatima ste došli prilikom ovog procesa?

A1: Kratko i jasno „bez uvijanja u papir” kandidati žele efikasniji i transparentniji proces selekcije... Te dve ključne vrednosti su im važne jer donose psihološku sigurnost, u ovom veoma stresnom procesu! Ono što su bili ključni uvidi nakon intervju koje smo imali je da je svima potrebno da uvremenjeno dobiju informacije o narednim koracima u procesu selekcije, kao šta ih tamo tačno može očekivati, kako bi osećali sigurnost i na vreme znali da li se proces selekcije za njih završio ili se nastavlja...

Da li planirate da DT koristite i u drugim sferama poslovanja?

A1: Jedno veliko i glasno DA! Verujem da smo se dovoljno osnažili kao organizacija da možemo da koristimo kako ceo proces, tako i segmente i alate Design Thinking-a u unapređenju naših procesa, proizvoda, ukupnog iskustva kako A1 korisnika, tako i zaposlenih. U poslednje vreme smo koristili DT kako bismo unapredili iskustvo zaposlenih kolega u IT sektoru, kao i za kreiranje novih proizvoda kao što je naša nova NEO 23 tarifa

Kako si zadovoljan celokupnim iskustvom snimanja kursa?

A1: Ne samo iskustvo snimanja kursa već celokupna saradnja sa timom Krojačeve škole je bila divna! Uvek smo se lako razumeli, dogovarali i podržavali jedni druge, sa ciljem da zajedno kreiramo, nadam se, kvalitetan kurs u svakom smislu! 

Šta gledaoci mogu da očekuju i nauče iz vašeg kursa?

A1: Zahvaljujući sjajnoj produkciji tima Krojačeve škole, ogromnoj ekspertizi Ane Jeličić ispred Design Thinkers akademije i dubljim upoznavanjem A1 studije slučaja, polaznici će naučiti koji su benefiti korišćenja ove metodologije, sve o njenim fazama, upoznaće ključne alate i tako se sigurno motivisati i inspirisati da koristite Design Thinking kako bi dizajnirali bolje iskustvo za ljude oko sebe i za sebe, kao što smo mi unapredili iskustvo selekcije za našeg kandidata Žiku. 

 

*Više informacija o online treninzima možete videti na stranici: BIZ Krojačeva škola

Efikasno učenje kroz mnogobrojne pakete kurseva

Na raspolaganju su ti video kursevi na srpskom jeziku grupisani u pakete čiji pristup možeš deliti po potrebama

  • Pažljivo osmišljene teme
  • Kompetentni predavači
  • Gratis novi kursevi svakog meseca
  • Sve lekcije u video formatima
  • Sadržaj na srpskom jeziku
  • Sertifikati po završenim kursevima

Ubrzaj transformaciju svoje kompanije

Iskoristi znanje i uvid u efikasnost učenja koje ti nudi LMS platforma Krojačeve škole i upotrebi ih za razvoj svoje kompanije i njenih zaposlenih