Mjau!

Novosti

Novosti iz Krojačeve škole i sveta eLearninga

Uživajte u stručnim tekstovima, intervjuima, vestima iz sveta online učenja, L&D događajima.
Krojačeva škola

Balance Broadcast: Otvaramo vrata novim idejama, razumevanju i saradnji

04. avgust 2023.

U vrhu najgledanijih kurseva na platformi Krojačeve škole su obuke koje su nastale u produkciji kompanije Balance Broadcast. Želeli smo da sa vama podelimo njihovu priču, uživajte!

 

Kako je nastao Balance Broadcast i šta je najvažniji zadatak?

Najvažniji zadatak Balance Broadcast-a je podrška drugim ljudima koji imaju ideju da naprave svoj digitalni program i da putem video formata podele svoje znanje i dragoceno iskustvo. Kao što su nekada naši stari skupljali bogatu istoriju zanata, iskustva i veština pa tako strpljivo delili sa nama. Tako i mi želimo da podržimo zajednicu da prenosi dalje svoje iskustvo. 

Balance Broadcast je nastao kao odgovor na rastuću potrebu za digitalizacijom i video formatom u oblasti edukacije. Kao kompanija, Balance Consulting, koja već 15 godina pruža usluge edukacije i razvoja "soft" veština drugim kompanijama, prepoznali smo promene u potrebama naših klijenata. Sve je manje vremena, poteškoće u organizaciji grupnih treninga i sve veća potreba za individualnim pristupom su nas naveli na ideju da trening programe prenesemo na video platformu. I time podržimo prenošenje znanja i iskustva. 

Verujemo da svako ima nešto vredno da podeli, a mi želimo da budemo tu da pružimo svu potrebnu podršku novim autorima. 

Pored tehničke podrške u pripremi, produkciji, snimanju i montaži video programa, takođe pružamo i psihološku, mentorsku i coaching podršku. Želimo da osnažimo autore da izraze svoje ideje na najbolji mogući način i da ostvare svoj puni potencijal.

Uvereni smo da zajedno možemo stvoriti inspirativne, edukativne i kvalitetne digitalne programe. Naša posvećenost podršci novim autorima, kako tehnički tako i emocionalno, je ključna, jer verujemo da svako ima pravo da izrazi svoje ideje i podeli svoje znanje.

Ko su autori sadržaja, po čemu se ističu u svojim ekspertizama?

Naši autori sadržaja su stručnjaci u svojim oblastima i izdvajaju se po svojim ekspertizama i rezultatima koje su postizali u svojoj karijeri. Dozvolite da Vam predstavim neke od naših trenutnih autora:

  • Lidija Miljković je autorka digitalnog programa "Organizacija kao Organizam" ili skraćeno OkO. Sa 17 godina iskustva u ljudskim resursima, Lidija je razvila program tokom svoje karijere. Počela je da ga sastavlja još dok je radila u kompaniji Walt Disney, jer još tada videla potrebu da se jasnije vidi put HR-a i razume šta sve treba obuhvata ta pozicija. Svojim programom pomaže mladim kolegama da brže napreduju i jasnije grade svoju karijeru u ljudskim resursima. 

  • Uroš Mitić je autor digitalnog programa "Mentalno zdravlje u organizacijama". Kao uspešan psihoterapeut, Uroš koristi svoje iskustvo i stručnost da pomogne organizacijama u unapređenju međuljudskih odnosa i rešavanju problema. Kroz svoj program, on pomaže organizacijama da se strukturno razvijaju i olakšavaju teret koji dugo nose. Uočio je da mnogi ljudi u kompanijama nisu dovoljno upoznati sa pojmom mentalnog zdravlja i ne razumeju adekvatno potrebe svojih kolega. Uroš je svoje iskustvo sa individualnih sesija pretočio u podršku organizacijama kako bi pružile zdravije okruženje za svoje zaposlene, jer su ljudi osnova svakog sistema.

  • Jelena Marušić je psiholog i savetnik za roditelje koja se fokusira na podršku roditeljima kroz svoj digitalni program. Jedan od programa koje nudi je posvećen pozitivnom roditeljstvu i pruža konkretne strategije za postizanje boljih rezultata. Kao majka dvoje dece, Jelena koristi svoje lično iskustvo kako bi motivisala roditelje da primene nove strategije u izazovnim situacijama. Kroz svoje programe, ona pruža podršku roditeljima da ne samo ostvare pozitivno roditeljstvo, već i da bolje razumeju sebe i na taj način pruže bolju podršku svojoj deci. Jelena deli svoje iskustvo kao roditelj, kako one lakše trenutke tako i one teže. Objašnjava važnost roditeljske zrelosti u prihvatanju promena, održavanju asertivnosti i postavljanju granica, a istovremeno vodeći računa o nežnim osećanjima dece.

Ponosimo se naše autore i njihovu predanost pružanju podrške kroz digitalne programe. Njihova stručnost i posvećenost čine naše programe vrednima i relevantnima za sve koji žele da steknu nova znanja i veštine.


Šta možemo da naučimo iz Balance Broadcast obuka? 

Iz Balance Broadcast obuka možemo naučiti da je podrška i deljenje znanja ključno kako za nas same, tako i za širu zajednicu. BB nema definisanu samo jednu industriju time pruža raznovrsnost u onome što se može čuti od autora do učenja kroz različite autentične pristupe. 

Kroz proces deljenja znanja, ne samo da možemo naučiti mnogo o različitim temama, već i o samim autorima. Njihovom načinu rada, iskustvu, povezivanju stvari i načinu prenošenja poruke.  Time rasterećujemo da postoji samo jedna pristup ili način. 

Jedinstvenost svakog programa koji se razvija kroz Balance Broadcast je što svaki od autora pronalazi svoju publiku. Svaki autor ima priliku da pronađe svoj unutrašnji centar i autentičnost koju treba da podeli sa svetom. Kroz podršku i inspiraciju koje pružamo, stvaramo prostor za svakoga da istraži svoje talente, veštine i znanje i da ih podeli na način koji ima dubok uticaj na druge ljude.

Kroz Balance Broadcast obuke, shvatamo da je deljenje znanja ne samo put ka ličnom rastu, već i sredstvo za pozitivnu promenu u zajednici. Kada delimo svoje znanje, otvaramo vrata novim idejama, razumevanju i saradnji. Podstičemo razvoj drugih ljudi i doprinosimo njihovom napretku.


Koliko nam je kontinuirano učenje danas zaista važno?

Kontinuirano učenje je danas izuzetno važno. U današnjem svetu koji se brzo menja i stalno se razvija, kontinuirano učenje nam omogućava da ostanemo relevantni, prilagodljivi i uspešni u svojim profesionalnim i ličnim promenama i generalno životima. Kako bi jedan biznismen rekao „Ako dve godine posle fakulteta nisi nastavio da učiš, ti si već u ozbiljnom minusu i zaostatku za svojom generacijom“. 

Balance Broadcast je organizacija koja podržava kontinuirano učenje i razvoj. Kroz podršku autorima, za njihove programe, pružamo mogućnost ljudima da steknu nove veštine, unaprede svoje znanje i ostanu relevantni u današnjem brzo menjanjućem svetu. 

Verujemo da je kontinuirano učenje ključno za postizanje uspeha, kako za nas same tako i za zajednicu. Kroz Balance Broadcast autore i njihove programe, želimo da omogućimo svima da nastave da uče, rastu i menjaju svet. 

Efikasno učenje kroz mnogobrojne pakete kurseva

Na raspolaganju su ti video kursevi na srpskom jeziku grupisani u pakete čiji pristup možeš deliti po potrebama

  • Pažljivo osmišljene teme
  • Kompetentni predavači
  • Gratis novi kursevi svakog meseca
  • Sve lekcije u video formatima
  • Sadržaj na srpskom jeziku
  • Sertifikati po završenim kursevima

Ubrzaj transformaciju svoje kompanije

Iskoristi znanje i uvid u efikasnost učenja koje ti nudi LMS platforma Krojačeve škole i upotrebi ih za razvoj svoje kompanije i njenih zaposlenih